WARNING! This thread is obsolete (last post is older than 60 days).

Forum hakkında

Merhaba,

 

Yakında bu forumda çok önemli bazı konuları tartışmaya açmak istiyorum. Bundan önce bir giriş yapayım dedim. Gördüğüm kadarıyla forumda bir faaliyet yok.

 

İnternet forumlarını çok önemsiyorum. Sosyal medyanın ve ağların aksine belli konularda odaklanmak ve içerikli tartışma yapmak için çok uygun bir ortam. Ayrıca fiziksel olarak orada olmayı gerektiren forumlardan çok daha zahmetsiz ve sürekli. Bu yüzden demokrasinin en önemli parçası olan fikir alışverişi için en uygun olan bu ortamın "demokrasi için birlik" adı altında biraz daha vurgulanmasını beklerim. Mesela DİB sitesinden bu foruma bir link verilmesi gibi.

 

Forum yeni gibi duruyor ancak forumdaki tek yazı o kadar yeni değil. "Genel tartışma" adlı iki alan vardı. Ben bu başlığı açmak için ikincisini tercih ettim.

 

Forumda birkaç yazı olsaydı, oralardan bir giriş yapardım ama bu şekilde giriş yapmak zorunda kaldım. Lütfen mazur görün.

 

 Edit: DİB sayfasından link varmış görmemişim.

Cevaplar: 1
Bu yazıya cevap yaz
03 Aug 2017, 04:46 altında yazıldı

Forumun kurucularına bir kaç şey söylemek istiyorum:

 

Siz daha önce hiç forum görmediniz mi? Böyle sıfırdan forum açılmaz. Önce içinde okunmaya değer, tartışılabilecek epey bir yazı olmalı ki gelen misafir forum içinde ne yapacağını bilsin. Ayrıca sadece güncel olaylar üzerinden bir forum başlatılmaz. En azından demokrasinin tarihçesi, demokrasi üzerindeki bilimsel literatürden de biraz alıntılar yaparak foruma bilgilendirici bir başlangıç yapmalıydınız.

 

DİB sitesi de aynı açılardan zayıf. Sadece güncel antidemokratik olaylara bir tepki şeklinde bir hareket olmaz. Yaptığınız işlere bir vizyon, entellektüel bir derinlik, bir stil katmazsanız hiç bir yere varamazsınız. Eğer bu konularda birikiminiz yoksa olanlardan yardım isteyin. Ben mesela yardım edebilirim.

 

  • Pages:
  • 1